Știm că timpul tău e prețios, așa că nu te vom deranja cu știri care nu sunt știri.
Abonează-te la notificările Stirescu.ro și vei primi o selecție riguroasă a celor mai importante știri ale zilei.
Nu, multumesc Accept
Acasa Sport Dezastru pentru SIMONA HALEP! S-a prăbușit în clasamentul WTA! Veștile sunt cumplite

Un articol de: George Forcos - 06 Iun 2019, 17:32

Simona Halep a fost eliminată în sferturile turneului de la Roland Garros de americanca Amanda Anisimova, în vârstă de numai 17 ani.

Halep a fost învinsă de Anisimova în două seturi, 2-6 și 4-6. Meciul Halep-Anisimova a fost amânat ieri din pricina ploii.

Românca de 27 de ani a început Openul francez pe locul 3 și, începând de luni, ea va coborî pe poziția a opta, informează Digi Sport.

Simona Halep era campioana en-titre de la Roland Garros, românca învingând-o anul trecut în finală pe americanca Sloane Stephens. Titlul de la Roland Garros este singurul trofeu de Grand Slam al lui Halep.

În vârstă de 17 ani, Amanda Anisimova se află de pe 20 mai anul acesta pe locul 51 WTA, cel mai bun din carieră. Americanca avea până la turneul de la Roland Garros câștiguri de sub 700.000 de dolari din tenis.

Citeşte mai multe despre:   simona halep