Știm că timpul tău e prețios, așa că nu te vom deranja cu știri care nu sunt știri.
Abonează-te la notificările Stirescu.ro și vei primi o selecție riguroasă a celor mai importante știri ale zilei.
Nu, multumesc Accept

Contact

Stirescu.ro - Despre noi

Site-ul Stirescu.ro şi-a propus să devină un proiect unic în peisajul media online din România, dând credit ştirilor de actualitate, dintr-o perspectivă completă şi, mai ales, pozitivă. Echipa de aici va căuta să prezinte o actualitate nefardată, dar care să aducă totuşi o plusvaloare cititorului.

Acesta va afla zilnic cum poate naviga în hăţişul informaţiilor cotidiene, beneficiind de expertiza echipei noastre gata oricând să scoată în evidenţă valoare utilitară a ştirilor de zi cu zi. Proiecte globale, poveşti de succes, imagini de la cele mai importante evenimente, relatări din locurile fierbinţi ale momentului, interviuri la zi, dar şi un accent mai mare pe zona celebrităţilor, din România şi de peste hotare: toate acestea le găsiţi de acum pe site-ul Stirescu.ro

Aici, în fiecare zi, sunt publicate cele mai proaspete știri din viața socială cotidiană, dar şi din showbiz sau sport, cititorii având parte de multe informații în exclusivitate, precum și de foarte multe imagini cu vedeta lor favorită.

Coul deontologic al echipei Stirescu.ro ne impune respectarea cu acuratete a adevărului din orice informaţie publicată, citarea cu precizie a surselor şi impunerea unor standard editoriale de calitate

 

Răspunderea editorială

Întreaga răspundere editorială aparține exclusiv Ancore Media S.R.L. 

- Sediul social în București, Sector 1, Str. Cristian Popișteanu nr 2-4

- Număr de înmatriculare în registrul comerţului J40 / 4951 / 15.03.2005

- Cod de identificare fiscală 17357599

Pentru colaborări, propuneri de subiecte și sesizări ne puteți contacta la adresele de e-mail redactie@stirescu.ro saustirescuro@gmail.com

 

Echipa redacțională

Redactor-şef:

Bogdan Pitaru – bogdanpitaru@gmail.com

 

Editori

Beatris Ionita – beatris.ionita@stirescu.ro

Maria Zarnescu – maria.zarnescu@stirescu.ro 

Roxana Mirea – roxana.mirea@stirescu.ro

 

Redactori

Adela Iacob – adela.iacob@stirescu.ro

Iulian Popescu – iulian.popescu@stirescu.ro

Ionut Stănescu – ionut.stanescu@stirescu.ro